1413/1609
Samling diverse vin- og snapseglas bestående af bl.a. snerleglas, facetslebne glas, seks dekorerede i guld med bladværk, en enkelt graveret med blomst og indskription. Tyskland, Danmark, 19. årh. H. 10–15,5 cm. (13)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Flere med kanthak og nedslibninger.
Varia, 27. marts 2014
Vurdering
Hammerslag
14 bud