1239/1694
Et par samt enkelt dansk barok skeer af sølv. Parret mester Peter Brock Brockmand, Randers, borgerskab 1739, skafter punslet med ejerinitialer. Den tredie utydeligt stemplet, graveret Anders Rasmussen MPD 1752. Vægt ca. 102 gr. (3)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker.
Auktion
Varia, 27. september 2012
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
7 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|
(Autobud) | ||
(Autobud) | ||