1245/1579
Samling diverse bestik bestående af seks forgyldte teskeer, prydet med emalje samt skeer og diverse serveringsdele. Medfølgende en ske af sølvplet. Vægt 1570 gr. (49+1)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Flere dele med monogram og/eller datoer.
Varia, 8. november 2012
Vurdering
Hammerslag