1422/1691
Fem flødekander af sølv. Mestre Christian E. Obbekjær, Ribe, Johan P. Rode, Holger Biødstrup og Johan Johansen, Haderslev og Johan A. G. Weste, Tønder. 19. årh. Vægt ca. 685 gr. H. 11–14,5. (5)
Mindre buler, ridser og mærker.
Varia, 29. maj 2014
Vurdering
Hammerslag
11 bud