1511/20
Hereke silketæppe, i klassisk niche design med skrifttegn, fugle, blomster og bladværk i let relief, bund med forgyldt tråd. Tyrkiet. 20. årh.s slutning. 150×103.
Let slidt.
Ældre malerier og møbler, 9. marts 2015
Vurdering
Hammerslag
17 bud