1505/630
Ernst Syberg (f. Over Kærby Mark 1906, d. Vellerup 1981)
Landskab, 1948. Sign. Ernst Syberg samt dateret. Olie på lærred. 80×100.
Få, mindre overflade pletter.
Moderne kunst og design, 27. januar 2015
Vurdering
Hammerslag