1323/1561
Østrigsk miniature kabinet af rigt udskåret egetræ dekoreret med jagt motiver mm. front med to låger bag hvilke fire skuffer samt uorginal konsol. 19. årh. H. 47 cm.
Afslag på ornamenter. Fremstår med alders- og brugsslitage. Konsol med finerskader.
Varia, 6. juni 2013
Vurdering
Hammerslag
17 bud