1350/750
Dansk sølvsmed
Art deco bestik af sølv og sterlingsølv. Udført og stemplet hos S. Chr. Fogh. Vægt eksklusive dele med stål 1471 gr. (58)
Bestående af: 12 frokostknive, 11 middagsskeer, 11 kagegafler, 12 frokostgafler, 12 kaffeskeer.
Almindelig brugspatina, herunder overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 10. december 2013
Vurdering
Hammerslag
23 bud