1219/17
I. E. C. Rasmussen (f. Ærøskøbing 1841, d. Atlanterhavet 1893)
Marine med to fiskere i en båd i høj sø. Sign. I. E. C. Rasmussen 1882. Olie på kobber. 14×23.
Enkelt lille afskalning.
Ældre malerier og antikviteter, 7. maj 2012
Vurdering
Hammerslag